به چی چی دانلود خوش آمدین

چی چی دانلود | فیلم و عکس

علت لخته های خون دوران قاعدگی چیست؟

سه شنبه , ۲۸ دی , ۱۳۹۵
خبر ها
برترین ها
آرشیو
اخبار موسیقی
آرشیو

تبلیغات

چی چی دانلود ثبت شده در ساماندهی

علت لخته های خون دوران قاعدگی چیست؟,

شش علت دفع لخته خون در دوره عادت ماهانه,

لخته شدن خون قاعدگی,

لخته خون در پریود نشانه چیست,

علت لخته های خون دوران قاعدگی چیست؟

برخی از خانم ها در دوران قاعدگی با دفع لخته های خون مواجه می شوند اما دلیل آن را نمی دانند که با خواندن این گزارش به دلیل آن پی می برید.

علت لخته های خونی در دوران قاعدگی چیست؟

دفع لخته خونی در دوران قاعدگی، پدیده ای است که هر زنی در طول سال های باروری خود تجربه می کند. اگرچه شاید این لخته ها زنگ خطر را زیر گوش تان به صدا درآورد، اما واقعیت این است که بیشتر اوقات دفع لخته با خون عادت ماهانه کاملاً طبیعی است حتا وقتی اندازه لخته ها خیلی بزرگ است. با وجود آنکه دفع لخته های خونی طبیعی است، مهم است که بدانید چه زمانی این لخته ها به یک مشکل جدی اشاره دارد.
به طور طبیعی خون فاکتورهای ضدانعقاد خونی تولید می کند که غلظت خون را حفظ می کند و اجازه نمی دهد که خون لخته شود، اما گاهی وقتی جریان خون سنگین است، این فاکتورهای ضدانعقاد خون، زمان کافی برای عمل کردن ندارند و در نتیجه لخته های خونی شکل می گیرند. هرچند این اتفاق در دوره عادت ماهانه پدیده ای طبیعی است.
اما لخته های خون زمانی باعث نگرانی می شود که بالاتر از مشت یک زن باشد در تمام دوره عادت ماهانه بیش از حد اتفاق بیفتد و پس از دوره عادت ماهانه هم رخ بدهد و همراه با درد نیز باشد.

علت دفع لخته خون در قاعدگی

سندروم تخمدان پلی کیستیک
سندروم تخمدان پلی کیستیک شایع ترین مشکل هورمونی زنان است. وقتی زنی از سندروم تخمدان پلی کیستیک رنج می برد تعادل بین هورمون های زنانه، استروژن و پروژسترون بهم می خورد. این اختلال باعث خونریزی غیرعادی و سنگین خون می شود که به صورت لخته دفع می شود.

 

دوران قاعدگی

دفع لخته های خون در دوران قاعدگی

آندرومتریوز
وقتی لایه داخلی رحم که به آن اندومتریوم گفته می شود بیرون از بخش داخلی رحم رشد می کند به آن آندرومتریوز گفته می شود. این غشای مخاطی مثل اندومتریوم غشای مخاطی رفتار می کند و شروع به خونریزی در دوره عادت ماهانه می کند. این لایه به ذره کوچکی بیرون می آید که شبیه لخته خون های بزرگی است که در دوره عادت ماهانه خارح می شود. آندرومتریوز هم عارضه دردناکی است.
فیبروم رحم
فیبروم رحم در سال های بچه آوری اتفاقی شایع است. طبق برآوردها، از هر پنج زن، یکی شان فیبروم رحم دارند. خبر خوب این است که فیبروم رحم غده های (غیرسرطانی) خوش خیمی هستند. آن ها درون فضای خالی رحم یا در دیواره رحم رشد می کند.
فیبروم ها ممکن است آن قدر کوچک باشند که تنها بتوان با میکروسکوپ آن ها را دید، اما آن ها به آرامی رشد می کنند تا زن قاعده شود و اندازه شان در یک دوره زمانی کاملاً بزرگ می شود. عموماً بیش از یک فیبروم در رحم زن رشد می کند. این فیبروم ها نسبت به هورمون استروژه بسیار حساس هستند. در دوره عادت ماهانه وقتی سطح هورمون زن افزایش پیدا می کند این فیبروم ها هم رشد می کنند و رشدشان باعث خونریزی شدید همراه با لخته های خونی بزرگ می شود.
پولیپ ها
پولیپ ها، فیبروم هایی هستند که مثل ماده ای خارجی در دیواره درونی رحم رشد می کنند که در فضای خالی رحم متورم می شوند. اگر این پولیپ ها اندازه شان بزرگ شدند در دوره عادت ماهانه میل به انسداد جریان خون از رحم دارند. این اتفاق روند شکل گیری لخته را در رحم تسریع می بخشد.
دیگر فاکتورهای مزمن
بعضی دیگر فاکتورهای موجود در بدن که می خواهند توازن بین دو هورمون زنانه را بهم بزنند می توانند بهلخته خون در عادت ماهانه منجر شوند.
این فاکتورها شامل اضافه وزن یا کاهش وزن ناگهانی، استفاده از استروئیدها در بلندمدت، تغییرات در سطوح هورمونی زن به دلیل یائسگی یا استفاده از هورمون های تجویزی برای باروری یا دیگر مشکلات باروری را شامل می شود. در دوره حاملگی اندازه رحم به منظور تطابق با رشد بچه افزایش می یابد. پس از زایمان رحم منقبض می شود تا به شکل و اندازه طبیعی اش برگردد. گاهی وقتی رحم منقبض نمی شود تا به اندازه طبیعی اش برگردد، باعث جمع شدن خون زیادی در رحم می شود. این خون پیش از آن که دفع شود درون رحم لخته می شود و در دوره عادت ماهانه به لخته های خونی بزرگی تبدیل می شود.
اگر دفع لخته های خونی بزرگ، منظم و همراه با انقباض دردناک باشد، باید آن را جدی گرفت و برای رفع این ناهنجاری سراغ پزشک رفت.

 

علت لخته های خون دوران قاعدگی چیست؟

منبع : الودکتر/ی

شش علت دفع لخته خون در دوره عادت ماهانه – الو دکتر

www.alodoctor.ir/news/details/6428/شش-علت-دفع-لختهخون-در-دوره-عادت-ماهانه
۲۰ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. – دفع لخته خونی در دوران عادت ماهانه، پدیده‌ای است که هر زنی در طول سال‌های …. هستم ۲۱ ساله دردوران پرید لخته خون های کوچک بزرگ دارم علت آن چیست.

علت وجود خون لخته در دوران قاعدگی چیست؟ – که

www.irannaz.com/what-causes-blood-clots-during-menstruation.html
جدیدترین تصاویر چهره های مشهور ایرانی … علت وجود خون لخته در دوران قاعدگی چیست؟ … تغییرات در خونریزی، رنگ خون، غلظت و میزان لخته‌های خون نیز از دیگر …

خون شناسی زنانه در دوران قاعدگی – برترین ها

www.bartarinha.ir/fa/news/113144/خون-شناسی-زنانه-در-دورانقاعدگی
۲۰ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. – تغییرات در خونریزی، رنگ خون، غلظت و میزان لخته‌های خون نیز از دیگر نگرانی‌های شایع خانم‌ها … درد قاعدگی اگر فقط در روزهای اول باشد «دیسمنوره» نام دارد که به علت آزاد شدن ماده ….. این نشانه ی چیست لطفا راهنمایی کنید خیلی میترسم.

مشکلات قاعدگی: لخته، رنگ و غلظت غیرطبیعی خون – آریا سلامت

www.ariasalamat.com/fa/…/مشکلات-قاعدگیلخته-رنگ-و-غلظت-غیرطبیعی-خون.asp…
اگر رنگ و قوام خون قاعدگی شما در طی پریود ماهانه تغییر کرده است، احتمال دارد … به همین علت لخته شکل می‌گیرد. … وجود دارد که ممکن است لخته‌های خون غیرطبیعی در خون قاعدگی شما شکل بگیرد یا منجر به تغییرات در رنگ یا ضخامت در طول قاعدگی شود.
رتبه: ۵ – ‏ نقد

دوران قاعدگی و دفع لخته خون در دوران پریودی زنان و دلایل این اتفاق و سندروم تخمدان پلی کیستیک را در نمناک بخوانید.

دکتر رهام صادقي – لخته شدن خون پریود

www.roham.ws › فهرست انجمنهای گفتگو › سوالات زنان › مشکلات قاعدگی
۱۷ فروردین ۱۳۸۷ ه‍.ش. – ۱۵پست

دکتر رهام صادقي – اخبار و تازه ها ، پاسخ به سوالات – لخته شدن خون پریود. … پروستاتیت یا التهاب پروستات می تواند علت عدم باروری باشد ولی بر بسیاری از موارد نیز …. تاریخ: سه‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۸ – ۰۵:۰۴ عنوان: لخته شدن خون در دوران پریود, آدرس (لينک) پست # ۸ … شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید

اختلالات قاعدگی (قسمت اول) – بیتوته

www.beytoote.com/health/hygiene-lady/menstrual1-disorders.html
… بین دو دوره… عوارض بعداز برداشتن رحم وتخمدان,علت برداشتن رحم بعد از سزارین … قاعدگی,قاعدگی چیست,قاعدگی در دوران بارداری,قاعدگی نامنظم,اختلالات قاعدگی,. قاعدگی و … خونریزی همراه با لخته های خون کوچک و سیاه رنگ طبیعی است. – طی قاعدگی …
علت لخته های خونی در دوران قاعدگی چیست؟ دفع لخته خونی در دوران قاعدگی، پدیده ای است که هر زنی در طول سال های باروری خود تجربه می کند. اگرچه شاید این لخته ها زنگ.

لخته شدن خون قاعدگی – ایران سلامت

forum.iransalamat.com/مشکلات-قاعدگی-۱۳۳۰/لخته-شدن-خونقاعدگی-۹۹۳۴/
۱۲ بهمن ۱۳۸۶ ه‍.ش. – ۷پست – ‏۶ نویسنده

لخته وقتی غیر عادی به حساب میاد که در زمان وسط دوره پریود شما باشه. … و یا سوم پریودی خونریزی زیاد همراخ با لخته های زیاد دارم به طوری که بی حس میشم … مصرف قرصهای مسکن در دوران پریود (مانند کپسول مفنامیک اسید) مقدار خونریزی …

آیا خونریزی شدید به صورت لخته ای در… – راسخون

rasekhoon.net › پرسش و پاسخ › پزشکی › بیماریهای زنان
این تصور کاملاً درست و علمی است که خون قاعدگی لخته نمی شود . بنابراین دفع … همانطور که عرض کردم فیبروم می تواند یکی از علت های آن باشد و یا ممکن است علت های دیگر داشته باشد که باید بررسی کامل شود . www.ch3.ir … و امروز ۵ روزاز دوران پریودی ام است … باتوجه به مصوبه اخیر کنگره آمریکا به نظر شما برخورد مناسب با آن چیست؟

دفع لخته های خون | درد قاعدگی‌ dysmenorrhea – مطالب برگز …

boro.niazerooz.com › بهداشت و سلامت › بیماریها
۲۱ شهریور ۱۳۹۰ ه‍.ش. – نکاتی که برای خرید گوشی باید بدانیم · مجازات هک کردن ایمیل دیگران چیست؟ … کش‌ آمدن‌ و گشاد شدن‌ گردن‌ رحم‌ برای‌ اینکه‌ لخته‌های‌ خون‌ از رحم‌ به‌ مجرای‌ تناسلی‌ وارد شده‌ و دفع‌ شوند. علل‌ دیگر عبارتند از: … درمان‌ علت‌ زمینه‌ساز درد قاعدگی‌ ثانویه‌. داروها: … با توجه به اینکه در طی دوران قاعدگی گاهی لخته های سیاه هم خارج میشه.

لخته شدن خون؛ مفید یا مضر؟

www.tebyan.net › صفحه اصلي › سلامت › انواع بیماری ها و درمان آنها › بیماری‌های خونی
۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ه‍.ش. – لخته شدن خون توسط واکنش های پیچیده ای بین مواد موجود در خون و دیواره رگ های خونی اتفاق می افتد. … علل لخته شدن خون چیست؟ … انعقاد یا لخته شدن خون برای توقف خونریزی بدن لازم است، ولی لخته های خونی مضر نیز تشکیل می شوند و باعث آسیب … سلام من در دو ران قاعدگی هر دفعه ۴و ۵ بار لخته خون میزارم ایا خطر داره؟

كسي هست كه تو پريودش لخته خون هم ببينه؟ – صفحه ۱ – نی نی …

www.ninisite.com › تبادل نظر › پيش از بارداري › ساير موضوعات پيش از بارداري
۳ دی ۱۳۸۹ ه‍.ش. – ۲۰پست – ‏۱۴ نویسنده

۱۰ اصل رژیم TLC چیست؟ رژیم‌های … لکه‌های پوستی دوران بارداری … ببخشيد شما ها هم وقتي پري مياد لخته خون از تون دفع ميشه. … بوده يه وقتهايي لخته هاي خيلي كوچيك گاها. … ديواره رحم ريزش ميكنه و موقع پريود دفع ميشه ، طبيعيه.

خون شناسی زنانه در دوران قاعدگی,از رنگ خون تا لخته خون …

www.persianpersia.com/health/hdetails.php?articleid=21352&parentid=69…61
۳۰ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. – خون شناسی زنانه در دوران قاعدگی,از رنگ خون تا لخته خون,خون سیاه در دوران قاعدگی و … تغییرات در خونریزی، رنگ خون، غلظت و میزان لخته های خون نیز از دیگر نگرانی های … درد قاعدگی اگر فقط در روزهای اول باشد «دیسمنوره» نام دارد که به علت آزاد شدن ماده …. فیبروکیستیک سینه چیست, بیماری فیبروکیستیک پستان.
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ه‍.ش. – قاعدگی،لکه بینی در دوران پریود،لکه بینی در دوران قاعدگی،انواع لکه بینی،قاعدگی های غیر معمول،تفاوت انواع … هنگام قاعدگی، دفع لخته های خونی به این دلایل عمده است …. مصرف نامنظم این قرص ها یک علت شایع لکه بینی است.

چرا عادت ماهانه می شویم ؟ / لخته خون نشانه چیست؟ – shebreh.ir

www.shebreh.ir › تازه های سلامت › بارداری و سلامت بانوان
۱۶ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. – برای مثال اگر هنگام عادت ماهانه خون به جای اینکه بیرون برود، از لوله های رحم به داخل … درد قاعدگی اگر فقط در روزهای اول باشد «دیسمنوره» نام دارد که به علت آزاد شدن ماده پروستاگلاندین ایجاد می شود. …. در دوران شیردهی چه غذاهایی بخوریم؟
۲۶ آذر ۱۳۹۲ ه‍.ش. – خانمی ۲۰ ساله در دوران قاعدگی خود درد وخونریزی شدیدی داشت. … که نهایتا مبتلا به اندومتروز (به وجود آمدن نابجای بافت های درون زهدانی به ویژه در تخمدان … ۵- سایر علائمی که تجربه می کنید چیست؟ … اما زنانی که خونریزی طولانی ، شدید و سرشار از لخته دارند بهتر است آزمایش آنمی یا کم خونی ناشی از فقر آهن بدهند. زیرا این …

خون شناسی زنانه در دوران قاعدگی – بیمارستان سینا

sinahospital.tums.ac.ir/detail.aspx?content=news&gidview=15412
۱۳۹۳/۰۴/۱۹ : تاریخ مطلب, خون شناسی زنانه در دوران قاعدگی … تغییرات در خونریزی، رنگ خون، غلظت و میزان لخته‌های خون نیز از دیگر نگرانی‌های شایع خانم‌ها است؛ اینکه … درد قاعدگی اگر فقط در روزهای اول باشد «دیسمنوره» نام دارد که به علت آزاد شدن ماده …

Lahzehnama.ir | میزان خونریزی در دوران قاعدگی – لحظه نما

lahzehnama.ir/fa/news/13951/میزان-خونریزی-در-دورانقاعدگی
۲ مهر ۱۳۹۳ ه‍.ش. – میزان خونریزی دوران قاعدگیتان و خلق و خویتان در آن روزها چه چیز را درباره سلامتتان نشان می دهد ؟ … زندگی عادی افراد شود ، باید با مراجعه به پزشک علت بروز چنین علائمی مورد بررسی قرار گیرد. … دفع لخته های بزرگ خونی نمایانگر قاعدگی غیر طبیعی است ، خونریزی قاعدگی در حالت … علائم آپنه خواب در بارداری چیست؟

قاعدگی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/قاعدگی
این لخته قاعدگی معمولاً در زنانی که جریان خون قاعدگی شدیدتری از متوسط نرمال دارند، رخ می‌دهد. … بسیاری از زنان کرامپ های شکمی دردناک راطی دوران قاعدگی تجربه می‌کنند. … گاهی علایم دیسمنوره در زنان ناتوان کننده است و علت این که چرا در بعضی این …

خون قاعدگی معمولا تیره رنگ و فاقد لخته خونی است، اگرچه ممکن است حاوی لخته یا ذرات نیمه جامد باشد که … ( نوار بهداشتی) مورد نیاز باشد، یا اینکه لخته های بزرگ دفع شود، فرد دچار خونریزی شدید قاعدگی است. … علت تاخیر دوران قاعدگی … خیلی می ترسم امروز دارم میرم سونوگرافی لطفا بگید علت چیست در ضمن من ۲۴ ساله متاهل می باشم .

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

بیوگرافی نویسنده admin

مشاهده تمامی 499 پست

مطالب مشابه با این مطلب

تبلیغات پایین

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.