به چی چی دانلود خوش آمدین

چی چی دانلود | فیلم و عکس

خواص و مضرات قهوه اسپرسو

سه شنبه , ۲۸ دی , ۱۳۹۵
خبر ها
برترین ها
آرشیو
اخبار موسیقی
آرشیو

تبلیغات

چی چی دانلود ثبت شده در ساماندهی

خواص خوردن قهوه اسپرسو,

خواص و مضرات قهوه اسپرسو,

خواص قهوه ، مضرات قهوه انواع قهوه,

عوارض مثبت و منفی نوشیدن قهوه,

خواص و مضرات قهوه اسپرسو

اسپرسو پایه برخی از نوشیدنی ها مانند کافه لاته، کاپوچینو، کافه ماکیاتو، کافه موکا و کافه آمریکانو است در تهیه کاپوچینو حتماً اسپرسو را به کار می برند.

خواص نوشیدن اسپرسو

همه ما خوب می دانیم دوز مناسبی از کافئین چطور می تواند سرحالمان بیاورد. با این حال شاید ندانیم وقتی که قرار است حسابی سرحال بیاییم بهتر است اسپرسو سفارش بدهیم.

اسپرسو به دلایلی که ذکر خواهد شد فواید بیشتری نسبت به سایر نوشیدنی های کافئین دار دارد. با این اوصاف اگر شما برای سفارش دادن یک اسپرسوی خوشمزه در یک کافه به دلایل بیشتری احتیاج دارید، ما ۵ مورد از بهترین دلایل را در قالب این لیست پیش رویتان قرار می دهیم. اگر می خواهید حافظه تان را تقویت کنید، وزن کم کنید و برخی دیگر دلایل اینچنینی حتما اسپرسو را به نوشیدنی روزمره تان تبدیل کنید.

دلایل استفاده از اسپرسو

۱- اسپرسو حافظه دراز مدت شما را ارتقا می دهد

هنر تهیه یک شات اسپرسوی خوشمزه زمانی ارزش بیشتری پیدا می کند که شما دریابید کافئین موجود در این نوشیدنی چطور می تواند حافظه بلند مدت شما را ارتقا دهد.بر اساس تحقیقات منتشر شده از طرف دانشگاه کالیفرنیا ، نوشیدن معادل دو شات اسپرسو در روز روند تثبیت حافظه افراد را بهبود می بخشد.این فرایند به نوبه خود رویه بهبود حافظه بخصوص بلند مدت را در افراد منجر می شود.

با این وصف اگر به دنبال تقویت حافظه هستید و در عین حال هم می خواهید برنامه روزانه رساندن کافئین به بدن را حفظ کنید ، طبق این پیشنهاد نوشیدن روزانه دو شات اسپرسو می تواند در این زمینه برایتان کارساز باشد. فقط مراقب باشید در نوشیدن نوشیدنی های کافئین دار زیاده روی نکنید.

 

اسپرسو

اگر می خواهید حافظه تان را تقویت کنید و وزن کم کنید اسپرسو بنوشید

۲- اسپرسو تمرکز و توجه شما را بالا می برد

خیلی از افراد روز خود را با نوشیدن یک شات اسپرسو آغاز می کنند. در واقع ثابت شده که کافئین در کاهش نشانه های خستگی نقش تاثیرگذاری دارد و البته این اتفاق مادامی واقع می شود که کافئین همزمان سبب بهبود مستمر تمرکز و سطح هشیاری می شود. در واقع این تاثیر گذاری به لطف تعاملی عصبی _ شیمیایی اتفاق می افتد.

در حقیقت قهوه شامل دوز بالایی از دوپامین است که به طور خاص در قسمتی از مغز که با سطح هشیاری در ارتباط است ، قرار دارد. فقط باید این نکته را به خاطر داشته باشید که چنین حالتی برگرفته از تاثیر کافئین کوتاه مدت است و شما نباید برای طولانی نگه داشتن میزان بالای هشیاری در نوشیدن کافئین زیاده روی کنید چه اینکه اغراق در خوردن آن صرفا باعث عصبی شدن شما خواهد شد و در اینصورت طبیعی است که قدرت تمرکزتان را از دست می دهید.

۳- اسپرسو به شما کمک می کند وزن کم کنید

آنچه که اسپرسو را در منوی کافی شاپ ها از بقیه نوشیدنی ها مجزا می کند کم کالری بودن این نوشیدنی است. در هر اونس از یک شات اسپرسو فقط سه کالری موجود است البته با فرض اینکه شما به اسپرسوی خود کرم یا شکر اضافه نکنید. با این حال علاوه بر کم کالری بودن ، اسپرسو می تواندتاثیر گذاری نتیجه ورزش شما را بیشتر کند.

تحقیق منتشر شده در مجله پزشکی و علم در ورزش ها می گوید کافئین باعث می شود تمرینات شدید ورزشی سختی کمتری برای افراد داشته باشد. در واقع این تاثیرگذاری با کاهش بیش از ۵ درصدی درک اعمال که از تاثیرات اسپرسو است اتفاق می افتد.

جدا از اینکه این اتفاق باعث می شود ورزش کردن آسان تر به نظر برسد ، کافئین درک ناشی از دردهای عضله ای را که طی ورزش واقع می شوند کاهش می دهد.

با این وصف نوشیدن یک تا دو فنجان قهوه یکساعت قبل از ورزش ۳۰ دقیقه ای دردهای ماهیچه ای را کاهش می دهد و باعث می شود شما سراغ ورزش های سخت تر بروید که در نتیجه کاهش وزن بهتر اتفاق می افتد.

۴- اسپرسو خطر سکته مغزی را کاهش می دهد

بر اساس یک تحقیق سوئدی منتشر شده از طرف سوزانا لارسن ، مشخص شده نوشیدن دست کم یک فنجان قهوه اسپرسو در روز خطر سکته های مغزی و گرفتگی های عروقی را کاهش می دهد.در واقع این اتفاق به دلیل وجود آنتی اکسیدان در کافئین واقع می شود.
در این تحقیق بر روی گروهی از زنان برای مدت بیش از ده سال تمرکز شده است. آنها در همین تحقیق به این نتیجه رسیدند که نوشیدن یک یا دو فنجان قهوه در روز خطر ابتلا به مشکل گرفتگی های عروقی را تا ۲۵ درصد کاهش می دهد.

 

اسپرسو

اگر می خواهید حافظه تان را تقویت کنید و وزن کم کنید اسپرسو بنوشید

۵- اسپرسو خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد

مطالعات انجام شده در مدرسه پژوهشی هاروارد نشان می دهد مصرف مقدار مناسب کافئین خطر ابتلا به دیابت نوع دوم را کاهش می دهد. در این مطالعه گروهی از مردان و زنان برای دوره زمانی ۴ سال مورد تحقیق و بررسی قرار گرفتند.

این مطالعه نشان داده است افرادی که روزانه بیش از یک فنجان قهوه را به طور مرتب در برنامه غذایی شان دارند تا ۱۱ درصد کمتر از بقیه به دیابت نوع دوم مبتلا می شوند.البته مسلم است که نوشیدن اسپرسو یکی از فاکتورهای جلوگیری از ابتلا به دیابت است که در کنار آن فعالیت های فیزیکی هم تاثیرگذار هستند.

به این ترتیب فواید اسپرسو عذاب وجدان شما را بابت اعتیاد به کافئین کاهش می دهد. با این حال حتی اگر شما از جمله طرفداران اسپرسو هم نیستید اما می توانید قهوه را در یکی دیگر از انواع تهیه شده آن مطرح کنید تا از فواید کائین بهره مند شوید.

و اما تاثیرات منفی قهوه

باردار‌ها نباید قهوه بخورند

حالا که محاسن قهوه را خواندید بهتر است درباره مضرات آن هم بدانید. مثلا ممکن است برای افرادی که به‌طور مداوم یا بیش از اندازه قهوه مصرف می‌کنند به دلیل ترش کردن بامقدار کافئین موجود در قهوه مشکلات جدی‌ای به‌وجود آید. این مشکلات عمده عبارتند از: برگشت اسید، سوزش قلب، بی‌خوابی، تپش قلب یا حساسیت به کافئین. برای کسانی که از بیماری میگرن رنج می‌برند، قهوه کافئین‌دار ممکن است تاثیرات منفی‌ای داشته باشد. برای این افراد مصرف بیش از ۲ فنجان قهوه در روز ممکن است سبب تشدید سردرد شود، در حالی که میزان کم آن می‌تواند درد را تسکین دهد. به‌نظر می‌رسد نوشیدنی‌های انرژی‌زای کافئین‌دار سالم هستند اما به خانم‌های باردار توصیه می‌شود مصرف قهوه را کنترل کنند.

در نهایت پژوهش‌های جدید بیانگر این است که قهوه باعث مشکل‌تر شدن دوران بارداری و زایمان می‌شود. پس اگر قصد بارداری دارید، کار عاقلانه این است که قهوه خوردن را برای مدتی ترک کنید.

خواص خوردن قهوه اسپرسو

منبع : سلامت نیوز/ی

خواص و مضرات قهوه اسپرسو – پرشین وی

www.persianv.com/khoraki/345237.php
۲۲ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. – قهوه ، قهوه اسپرسو ، خواص قهوه اسپرسو ، مضرات قهوه ، تاثیرات منفی قهوه ، باردارها قهوه … عمر طولانی توام با سلامتی ، با خوردن این مواد غذایی خوشمزه.

شما از این صفحه ۲ بار بازدید کردید. آخرین بازدید: ۱۲/۲۷/۱۶
قهوه,خواص قهوه,خواص قهوه ی سبز,خواص قهوه و نسکافه,خواص قهوه در لاغری,خواص قهوهقهوه تلخ برای لاغری,خواص قهوه اسپرسو,مضرات قهوه,مضرات قهوه چیست,مضرات قهوه و … سال های اخیر بر شمار افرادی که به خوردن قهوه یا نسکافه عادت کرده اند، افزوده شده است!

خواص قهوه – ۲۸ خاصیت قهوه برای سلامتی، مو و پوست • نوآورد

www.noavard.co/خواصقهوه-۲۸-خاصیت-قهوه-برای-مو-پوست/
۲۵ فروردین ۱۳۹۵ ه‍.ش. – این مقاله به بررسی خواص قهوه پرداخته شما را با مهم ترین خواص قهوه برای لاغری و … قند خون و در نتیجه کاهش میل به خوردن شیرینی و تنقلات تاثیر مثبتی دارند. …. یک لیوان قهوه بسیار غلیظ (قهوه اسپرسو بسیار مناسب است) تهیه کنید …

خواص خوردن قهوه اسپرسو | خبر فارسی

khabarfarsi.com/u/30386887

۶ ساعت پیش – خواص خوردن قهوه اسپرسو. اسپرسو پایه برخی از نوشیدنی ها مانند کافه لاته، کاپوچینو، کافه ماکیاتو، کافه موکا و کافه آمریکانو است در تهیه …

رتبه: ۵ – ‏ نقد

اسپرسو و دلیل استفاده از آن و کمک در کاهش وزن و کاهش سکته مغزی و کاهش ابتلا به دیابت را در نمناک بخوانید. … نمناک بهداشت و سلامتتغذیه خواص خوردن قهوه اسپرسو …

۷ فایده قهوه در مقابل ۶ ضرر آن – پارسینه

www.parsine.com/fa/news/118836/7-فایده-قهوه-در-مقابل-۶-ضرر-آن
۲۳ خرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. – قهوه یکی از نوشیدنی های رایج است که امروزه در بین جوانان طرفداران زیادی پیدا کرده است. عده ای مصرف آن را … اغا جون خوردن قهوه خوبه ولی زیادش نه. ناشناس …. میخواستم لطف کنید فرق قهوه اسپرسو . ….. خواص شگفت‌انگیز سرکه سیب.

عوارض مثبت و منفی نوشیدن قهوه – جديدترين اخبار ايران و …

www.momtaznews.com/عوارض-مثبت-و-منفی-نوشیدن-قهوه/
نوشیدن قهوه راهی عالی برای حفظ هوشیاری، چه جسمی و چه ذهنی، به شمار می‌رود. … بارداری را کاهش می دهد; نوشیدن قهوه بعد از فست فود کشنده است; از خواص قهوه چه می‌دانید؟ … مصرف زیاد قهوه اسپرسو موجب چاقی می‌شود ممتاز نیوز : کارشناسان تغذیه هشدار دادند که …
۵ آبان ۱۳۹۱ ه‍.ش. – … آن خوب نیست. اگر مقدار زیادی قهوه مصرف کنید (بیش از ۵ فنجان در روز)، احتمال باریک شدن. … برچسب ها : خطرات قهوهخواص قهوهفواید قهوهقهوه ضرر داردمردمانمضرات قهوه …. من یه دونه دیروز حدود ساعت ۳ بعد از ظهر یه دونه اسپرسو خوردم …

عوارض جانبی قهوه‌ اسپرسو | مجله پزشکی دکتر سلام

www.hidoctor.ir/tag/عوارض-جانبی-قهوه‌اسپرسو/
قهوه‌ اسپرسو، نوعی از قهوه است که طعم و مزه بسیار تلخ دارد و رنگ آن تیره است که با وارد شدن پر فشار آب داغ از بین دانه‌های قهوه‌ی پودر شده درست می‌شود. با نوشیدن …
ایرانی ها به دلیل غلیظ بودن قهوه ترک علاقه بیشتری به خوردن این قهوه دارند . … قهوه های فرانسه آسیاب شده درشت تر از قهوه اسپرسو و ترک است . … خواص دارویی قهوه
۱۸ تیر ۱۳۸۸ ه‍.ش. – همچنين در آمريكا اغلب، قهوه را با بخار آب درست مي كنند كه به آن اسپرسو( Espresso) مي …. ۶-خوردن قهوه در خانم ها ممكن است باعث كيست در سينه شود.
۳ شهریور ۱۳۹۱ ه‍.ش. – این كارشناسان تاكید كردند كه افراط در مصرف قهوه اسپرسو و نوشیدن روزانه این نوع قهوه باعث می‌شود كه هر سال ۵ كیلوگرم … میوه هندوانه و خوردن آن در سرما چه تاثیراتی روی سلامت بدن دارد؟ …. عناب و آشنایی با خواص دارویی این خوردنی ناب!
مصرف قهوه تان افزایش یافته جای نگرانی نیست کاپوچینو، قهوهقهوه لحظات استراحت دلچسب و دلپذیری را برای ما با خود به همراه می‌آورد خواص قهوه.

فواید مصرف قهوه

www.tebyan.net › صفحه اصلي › تغذیه و آشپزی › خواص خوراكي ها › نوشیدنی ها
۱۹ فروردین ۱۳۸۷ ه‍.ش. – البته بعضي از خواص قهوه هم مربوط به کافئين نيست. … اين را ديگر همه دانشجويان به تجربه فهميده‌اند که خوردن قهوه هنگام درس خواندن، به خصوص شب …

بالاخره قهوه برای سلامت بدن مفید است یا مضر ~ آیکافی | …

icoff.ee/fa/قهوه-برای-سلامت-مفید-است-یا-مضر/
۸ خرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. – یک روز گزارشی می‌خوانیم در مدح نوشیدن قهوه و مصرف کافئین و روز دیگر از قول … چند ماه بعد هم گفته می‌شود هنوز خواص کافئین کشف نشده است. … اگر خواندیم قهوه روی طول عمر اثر می‌گذارد، آیا باید یک فنجان بیشتر اسپرسو بنوشیم؟

قهوه‌ی اسپرسو و کاهش وزن – مجله تناسب اندام

fitnessmagazine.ir/weight-loss/espresso-weight-loss/
۱۳ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – نوشیدن اسپرسو با افزایش سطح انرژی و کاهش موقت گرسنگی همراه است، و به شما کمک می‌کند که وزن کم کنید! این اثرات، بخاطر وجود کافئین در قهوه …
قهوه برای پیشگیری از ابتلا به دیابت نوع ۲، سرطان پروستات، پارکینسون و بیماری های کبد بسیار مفید می باشد، نوشیدن قهوه در دوران بارداری، کافئین، اضطراب.

با خواص و مضرات قهوه آشنا شوید – تاپ ناز

www.topnaz.com › سرگرمی › دانستنی ها
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ ه‍.ش. – … كه در سال‌های اخیر بر شمار افرادی كه به خوردن قهوه یا نسكافه عادت كرده‌اند، افزوده شده است! … تا به حال از خودتان پرسیده اید كه اسپرسو چه تفاوتی با قهوه معمولی دارد؟ … حتماً خواص فراوانی را از گوشه و كنار درباره این نوشیدنی شنیده‌اید.
قهوه,خواص قهوه,قهوه تلخ,قهوه ترک,قهوه اسپرسو,قهوه فرانسه,طرز تهیه قهوه,طرز تهیه قهوه … شاید جالب باشد اگر بگوییم که در سال‌های اخیر بر شمار افرادی که به خوردن قهوه یا …

قهوه، فواید و مضرات آن

www.qomefarda.ir/news/3838

همچنین در آمریکا اغلب، قهوه را با بخار آب درست می کنند که به آن اسپرسو( Espresso) می گویند. بررسی و …. ۶-خوردن قهوه در خانم ها ممکن است باعث کیست در سینه شود.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

بیوگرافی نویسنده admin

مشاهده تمامی 499 پست

مطالب مشابه با این مطلب

تبلیغات پایین

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.