به چی چی دانلود خوش آمدین

چی چی دانلود | فیلم و عکس

تغییر واحد پول از ریال به تومان | تبعات تغییر واحد پول ایران به تومان

سه شنبه , ۲۸ دی , ۱۳۹۵
خبر ها
برترین ها
آرشیو
اخبار موسیقی
آرشیو

تبلیغات

چی چی دانلود ثبت شده در ساماندهی

اعلام جزئیات جدید تغییر واحد پول ایران,

تبعات تغییر واحد پول ملی,مزیت ها و معایب تغییر واحد پول ملی ایران ,تبدیل واحد پولی به تومان شوک کوتاه مدت دارد ,تبعات تغییر واحد پول ملی ایران چیست؟, جزئیات خبر تغییر واحد پول ایران,

جزئیات خبر تبدیل واحد پول ایران از ریال به تومان+تبعات تغییر تغییر واحد پول

تغییر واحد پول ایران از ریال به تومان:در جلسه روز چهارشنبه به ریاست رییس‌جمهوری ادامه بررسی پیشنهادهای کارگروه منتخب درخصوص”لایحه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران” را در دستور کار خود قرار داد و مواد دیگری از این لایحه را به تصویب رساند.‏

براساس موادی از این لایحه که به تصویب هیأت وزیران رسید، واحد پول ایران، تومان و برابر با ۱۰ ریال ‏تعیین شد.‏

 

همچنین به بانک مرکزی اجازه داده می‌شود که برای مدیریت ذخایر و دارایی‌ها، بدون اخذ مجوز، ثبت ‏سفارش، پرداخت حقوق ورودی و مالیات بر ارزش افزوده نسبت به ورود و صدور طلا اقدام نماید.‏

حسین وکیلی کارشناس اقتصادی در گفت وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،

در خصوص تغییر واحد پولی از ریال به تومان گفت: این طرح در دولت های قبل یکی از هفت سرفصل اصلاح نظام پولی و اقتصادی در راستای تقویت ارزش پول ملی بوده است.

وی با اشاره به اینکه هر گونه اصلاح نظام پولی باید در زمان کنترل تورم و ثبات اقتصادی صورت گیرد، بیان کرد: طرح های قبلی اصلاح نظام پولی به همین دلیل به زمان دیگری موکول می شد.

وکیلی تصریح کرد: اولین اقدام برای ساده سازی اعداد و ارقام حذف یک صفر از واحد پول ملی است که این امر تأثیری بر اقتصاد نخواهد داشت و اصطلاح تومان بیشتر در بین مردم رایج بوده و تغییر واحد پول از ریال به تومان صرفاً در سیستم بانکی و حسابداری شرکت ها و ترازنامه ها و ثبت در دفاتر کارایی خواهد داشت.

این کارشناس اقتصادی تشریح کرد: زمانی که ارزش پول ملی در برابر ارز های بین المللی دچار نواسانات قابل توجه است و از طرفی ثبات و رونق اقتصادی به صورت دائم وجود ندارد، حذف صفرها بی اثر خواهد بود.

 تأثیر روانی حذف صفر

وکیلی با تصریح اینکه تغییر واحد پولی و حذف صفر تأثیری بر تورم و کنترل نقدینگی نخواهد داشت، گفت: حذف صوری صفر صرفا اثر روانی خواهد داشت به طوری که وقتی افراد تابلوی قیمت به ریال مشاهده می کنند با یک عدد متورم مواجه اند که نشان از گرانی آن دارد، اما برای تأثیر واقعی ارزش پول باید قدرت خرید مردم بالا و سطح تورم کنترل و قیمتها تثبیت شود.

وی با اشاره به اینکه ارزش پول را اختلاف تورم بین کشورها تعیین می کند، عنوان کرد: به دلیل مشکلات کشور در تجارت جهانی و بانکداری بین المللی، اقتصاد کشور پشتوانه قوی نداشته و پول ایران در بازارهای بین المللی بی تأثیر است.

این کارشناس اقتصادی تاکید کرد: تغییرات بنیادی جهت اصلاح نظام پولی و اقتصادی کشور نیازمند مطالعات کارشناسی و حساب شده است و تا زمانی که مهار تورم با رونق اقتصادی استمرار پیدا نکند، تقویت ارزش پولی صورت نمی پذیرد.

وکیلی اظهار داشت: توسعه تجارت جهانی، افزایش ثروت ملی، کاهش واردات و تراز تجاری نسبت معرف اقتصاد پویا است و حذف صفر در مدت کوتاه اگر منجر به رونق اقتصادی نمی شود به طور اتوماتیک باز خواهد گشت.

وی در پایان تاکید کرد: تغییر واحد پول کشور و حذف صفر در اقتصاد بی تأثیر و تنها بار روانی خواهد داشت.

تورم دو رقمی در انتظار تغییر واحد پول از ریال به تومان

محسن بیگلری دبیر دوم کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به مصوبه جدید هئیت دولت مبنی تغییر واحد پول کشور اظهار داشت: با توجه به رکود حاکم بر اقتصاد، تغییر واحد پول ایران تصمیم غیر کارشناسی است.

وی افزود: در شرایط کنونی اقتصاد، این مصوبه تنها افزایش تورم را در بر خواهد داشت.

بیگلری در پاسخ به این سوال که امکان تورم دو رقمی در صورت اجرای این مصوبه وجود دارد، گفت: احتمال افزایش نرخ تورم دو رقمی وجود دارد اما هم اکنون نمی توان نظر قاطعی در باره تورم دورقمی داشت.

تبعات تغییر واحد پول ایران به تومان چیست؟

یک اقتصاددان با بیان اینکه حذف صفر از واحد پولی باری از دوش تورم کشورها بر نخواهد داشت، ترکیه را کشوری موفق در حذف صفر دانست و آرژانتین را کشوری شکست خورده در این باره.

هیات دولت در جلسه خود به ریاست حسن روحانی، ‏به ادامه بررسی پیشنهادهای کارگروه منتخب درخصوص «لایحه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران» ‏پرداخت و مواد دیگری از این لایحه را به تصویب رساند.‏ براساس موادی از این لایحه که به تصویب هیأت وزیران رسید، واحد پول ایران، تومان و برابر با ۱۰ ریال ‏تعیین شد.‏

مهدی پازوکی، اقتصاددان، درباره تغییری که تبدیل واحد پولی کشور از ریال به تومان در اقتصاد کشور ایجاد خواهد کرد در گفت‎وگو با رویداد۲۴ گفت: این یک مسئله قراردادی است و واحد پولی ایران پیش از این هم در حقیقت تومان بود و مبادلات به طور عمومی با واحد پولی تومان انجام می‎شد.

به اعتقاد پازوکی، در شرایطی هم که تبدیل واحد پول از ریال به تومان در راستای سیاست‎های حذف صفر از واحد پولی باشد، تا زمانی که سلامت اقتصاد کشور تامین نشود، چنین اقداماتی هیچ مشکلی از اقتصاد کشور حل نخواهد کرد.

وی با اشاره به این موضوع که در سال‎های قبل ترکیه هم چنین تصمیمی گرفت و واحد پول کشور را تغییر داد گفت: این تغییر واحد پول در ترکیه بعد از بازگرداندن اقتصاد سالم به ترکیه انجام شد که در پی آن هم نتایج مثبتی را برای اقتصاد ترکیه به ارمغان آورد.

همچنین وی افزود: تغییر واحد پول و کم کردن صفر از پول در آرژانتین هم انجام شد. این کشور در مرحله اول ۳ صفر از پول خود را حذف کرد و بعد از بی‎نتیجه بودن ۳ صفر دیگر هم حذف شد که باز هم بی‎نتیجه بود. دلیل بی‎نتیجه بودن تغییر واحد پول در آرژانتین، بیمار بودن اقتصاد این کشور بود.

این کارشناس اقتصادی همچنین تاکید کرد: با حذف صفر هیچ مشکلی از اقصاد کشور حل نمی‎شود. اما به دلیل تورم‎هایی که در سال‎های اخیر وجود داشته است یک راه حل محسوب می‎شود.

به گفته وی باید در بلند مدت با مطالعه و بررسی‎های ریشه‎ای، اقتصاد کشور را به سمت سلامت و انظباط برد. سلامت اقتصادی نیز محقق نخواهد شد مگر با انضباط بخشی به ارکان مختلف مالی و اقتصادی.

به اعتقاد وی اولین قدم رسیدن به انضباط پولی است که در بانک مرکزی باید مورد مطالعه و بررسی قرار بگیرد. مرحله بعد انضباط بخشیدن به بخش مالی کشور یعنی در سند بودجه است. دولت برای ایجاد انضباط در این بخش باید منابع درآمدی و هزینه‎های خود را نظم ببخشد. انضباط اداری نیز یکی دیگر از مسائلی است که باید تحقق پیدا کند.

همچنین وی افزود: بعد از تحقق انضباط اقتصادی با بررسی‎های علمی می‎توان به این نتیجه رسید که حذف صفر از واحد پولی عواقب مثبتی را در پی خواهد داشت.

 

 

 

 

 

تغییر واحد پول از ریال به تومان | تبعات تغییر واحد پول …

www.kolbenews.ir/post/2482/تغییر-واحدپولایران-از-ریالبهتومان.html
۱ روز پیش – اعلام جزئیات جدید تغییر واحد پول ایران, تبعات تغییر واحد پول ملی,مزیت ها و معایب تغییر واحد پول ملی ایران ,تبدیل واحد پولی به تومان شوک …
۲۳ ساعت پیش – به گزارش خبرگزاری های داخلی ایران، بر اساس این مصوبه که روز چهارشنبه ۱۷ آذر صورت گرفت، واحد پول ملی ایران به تومان تبدیل شده که معادل ۱۰ ریال …

تغییر واحد پول ایران به “تومان” – اصلاحات نیوز

www.eslahatnews.com/62719/تغییر-واحدپولایرانبهتومان.html
۱ روز پیش – براساس مصوبه امروز هیات دولت ایران، واحد پول ایران، «تومان» و برابر با ۱۰ ریال تعیین شد. هیات دولت، تبدیل واحد پول ایران از ریال به تومان را …

واحد پول ایران “تومان” می شود – عصر ایران

www.asriran.com › صفحه نخست › اقتصادی
۱ روز پیش – تایید نهایی و اجرای تغییر پول ایران به تومان منوط به تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان است. هیات دولت، تبدیل واحد پول ایران از ریال به تومان را …

تبدیل واحد پول ملی از ریال به تومان تاثیری بر … – …

www.mizanonline.ir/…/تبدیلواحدپول-ملی-از-ریالبهتومان-تاثیری-بر-اقتصاد-…
۱ روز پیش – با توجه به تصویب هیات دولت مبنی بر کم شدن یک صفر از ارزش پول کشور برخی … جزئیات جدید از تغییر واحد پول ایران/ اسکناس‌ها فعلا تغییر نمی‌کند … تبدیل واحد پول ملی از ریال به تومان تاثیری بر اقتصاد کلان ندارد.

تصویب تغییر واحد پول ایران از «ریال» به «تومان»/شفاف …

eghtesadoma.com/…/تصویب-تغییر-واحدپولایران-از-ریالبهتومانشفاف-سازی-س…
۱ روز پیش – تصویب تغییر واحد پول ایران از «ریال» به «تومان»/شفاف سازی سیف …. مورد حذف یک صفر از پول ملی یا تبدیل ریال به تومان، مصداق نداشته باشد.

سیف: تبدیل “ریال” به “تومان” از حذف صفر از پول ملی جداست – …

www.isna.ir/news/…/سیف-تبدیلریالبهتومان-از-حذف-صفر-از-پول-ملی-جداست
۱ روز پیش – به دنبال مصوبه امروز هیات دولت مبنی بر تبدیل واحد پول ملی از ریال به … جلسه امروز هیات دولت موضوع تغییر واحد پول ایران از ریال به تومان بررسی و …
۱ روز پیش – پیشنهاد تغییر واحد پول ایران از ریال به تومان به مجلس می‌رود … او گفت: “اکنون ترکیه با دستیابی به هدفش به کشوری متشخص تبدیل شده است.”.

خبرگزاری تسنیم – تبدیل واحد پولی به تومان شوک کوتاه‌مدت …

https://www.tasnimnews.com/…/تبدیلواحدپولیبهتومان-شوک-کوتاه-مدت-دارد-تص…
۱ روز پیش – تبدیل واحد پولی به تومان شوک کوتاه‌مدت دارد/ تصمیم حذف یک صفر شجاعانه … دولت واحد پول ایران را از “ریالبهتومان” تغییر داد/ پیشنهاد حذف یک …

واحد پول ایران از ;ریال; به ;تومان; تغییر یافت | عصر خبر | …

khabarone.ir/news/5165395/واحدپولایران-از-;ریال;-به-;تومان;-تغییر-یافت
۱ روز پیش – تایید نهایی و اجرای تغییر پول ایران به تومان منوط به تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان است. هیات دولت، تبدیل واحد پول ایران از ریال به تومان را …

تبعات تغییر واحد پول ایران به تومان چیست؟ – رویداد۲۴

rouydad24.ir/fa/news/35184/تبعات-تغییر-واحدپولایرانبهتومان-چیست
۱ روز پیش – مهدی پازوکی، اقتصاددان، درباره تغییری که تبدیل واحد پولی کشور از ریال به تومان در اقتصاد کشور ایجاد خواهد کرد در گفت وگو با رویداد۲۴ گفت: …
۱ روز پیش – … شورای اسلامی با بیان اینکه تبدیل واحد پولی کشور از ریال به تومان اثرات کوتاه‌مدت در بازارهایی … اهالی این روستا در تانزانیا خود را ایرانی می‌دانند …
۲۳ ساعت پیش – علت تبدیل واحد پول ملی ایران از ریال به تومان و تاثیر آن بر اقتصاد چیست؟,تبدیل پول ملی ایران از ریال به تومان,علت و دلیل تغییر واحد پول ملی …

قربانی بزرگ تبدیل ریال به تومان – فیلم

www.iranjib.ir/shownews/31175/قربانی-بزرگ-تبدیلریالبهتومان—فیلم/
۱ روز پیش – مشکل تبدیل ریال به تومان، با تصمیم هیات وزیران درباره تغییر واحد پول ایران برای همیشه حل شد.

هیئت دولت تبدیل واحد پولی از ریال به تومان را تصویب کرد – …

rooziato.com/139544938/هیئت-دولت-تبدیلواحدپولیریال-توم/
هیئت دولت امروز تغییر واحد پول کشورمان از ریال به تومان را به تصویب رساند. در این جلسه که در چارچوب بررسی «لایحه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران» برگزار شد، …

تبدیل واحد پول ایران از ریال به تومان

vagnews.ir/search/?q=تبدیل+واحد+پول+ایران+از+ریال+به+تومان
براساس مصوبه امروز هیات دولت ايران، واحد پول ايران، «تومان» و برابر با ۱۰ ريال تعیین شد. هیات دولت، تبديل واحد پول ايران از ريال به تومان را تصویب کرد.
حذف یک صفر از پول ملی و تبدیل واحد پول ایران از ریال به تومان در حالی در جلسه امروز دولت تصویب شد که وزیر اقتصاد، رئیس‌کل بانک‌مرکزی و کارشناسان اقتصادی …
۱ روز پیش – در جلسه هیات دولت امروز چهارشنبه به ریاست روحانی واحد پول ایران، تومان و … که به تصویب هیأت وزیران رسید، واحد پول ایران، تومان و برابر با ۱۰ ریال تعیین شد. ….. باید در کنار تبدیل واحد از ریال به تومان، تعداد انواع اسکناس و سکه …

توضیحات سیف درباره تغییر رسمی واحد پول کشور از ریال به …

www.ilna.ir/…/435849-توضیحات-سیف-درباره-تغییر-رسمی-واحدپول-کشور-از-ریا
۱ روز پیش – توضیحات سیف درباره تغییر رسمی واحد پول کشور از ریال به تومان … برای تبدیل واحد پولی کشور از ریال به تومان، توضیحاتی ارائه داد. … واحد پول ایران از ریال به تومان و برابری هر تومان با ۱۰ ریال، نکات ذیل را به اطلاع می‌رساند:‏.

آیا تبدیل واحد پول ایران از ریال به تومان واقعیت دارد

www.stage2.ir/آیا-تبدیلواحدپولایران-از-ریالبهتومان-واقعیت-دارد-/
۶ ساعت پیش – تبدیل واحد پول ملی از ریال به تومان تاثیری بر اقتصاد کلان ندارد … به میزان، گفت: تغییر واحد پول هیچ تاثیری بروی بخش واقعی اقتصاد نخواهد داشت …

قائم مقام بانک مرکزی: تبدیل ریال به تومان به معنای اصلاح …

www.irinn.ir/…/قائم-مقام-بانک-مرکزی-تبدیلریالبهتومانبه-معنای-اصلاح-پولی-…

۴ ساعت پیش – قائم مقام بانک مرکزی: تبدیل ریال به تومان به معنای اصلاح پولی نیست … بر این اساس واحد پولی ایران تومان معرفی شده و یک تومان برابر با ۱۰ ریال …

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

بیوگرافی نویسنده admin

مشاهده تمامی 500 پست

مطالب مشابه با این مطلب

تبلیغات پایین

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.